Naprawa i wymiana zamków


Obróbka metali i w dołączeniu, że na zimno- tym właśnie charakteryzuje się ten fach, a ludzie go wykonujący, potrafią być w nim prawdziwymi mistrzami. ślusarz Poznań to taki złotnik od nieszlachetnych metali, chociaż w przeszłości, zapewne do różnorakich szkatułek bogatych ludzi, dorabiano także kluczyki złote i srebrne. Tym także oni się zajmowali, lecz przede wszystkim były to okucia i zamki z miedzi, brązu, mosiądzu i żelaza.
Ślusarstwo istnieje do dziś. Utraciło na znaczeniu po wprowadzeniu pierwszych manufaktur i przejściu na seryjną produkcją wielu elementów, w tym zamków i kluczy, ale nadal nie obejdziemy się bez niego w chwili zgubienia kluczy do mieszkania czy domu. Wyprodukować zamek do drzwi fabryka może, ale zainstalować go prawidłowo albo wymienić w razie potrzeby już nie potrafi. I ten fakt powinien nas niepomiernie cieszyć.
Nie wtedy, gdy zagubimy klucze, ale dlatego, że maszyny nigdy do końca nie będą w stanie zastąpić człowieka. Że w dobie totalnej automatyzacji, czynnik ludzki ma ciągle jeszcze znaczenie.