Dentysta dla dziecka


Bardziej dbamy o nasze dzieci niż o nas samych. W związku z tym regularnie powinny odwiedzać z nami gabinety dentystyczne. Jednak stomatolog, tak jak w przypadku osób dorosłych, wywołuje u nich duży strach. Dzieci często panikują i ostatecznie wizyta kończy się płaczem i stratą czasu. Jednak, czy da się tego uniknąć? Jaki dentysta będzie odpowiedni dla naszego dziecka? Na co zwrócić uwagę w gabinecie?

Najważniejsze jest podejście lekarza. Powinien on dobrze komunikować się z młodym pacjentem, tak aby sprawić, że strach zniknie albo w dużej mierze się zminimalizuje. Ponadto współczesna stomatologia oferuje dzieciom znieczulenia w bardziej przystępnej formie niż zwykły zastrzyk. Gabinety powinny posiadać specjalny kącik dla dziecka, żeby mogło się w nich zrelaksować przed wizytą, a także telewizor czy nawet książeczki z bajkami. Niektóre placówki oferują również wizytę adaptacyjną, dzięki której dziecko będzie mogło przyzwyczaić się do wizyty w gabinecie i przy kolejnych odwiedzinach to miejsce kojarzyć im się będzie ze spokojem i zabawą.

Oprócz samego gabinetu niezwykle ważne jest podejście rodziców. Przed zabiegiem dentystycznym powinni oni porozmawiać ze swoim dzieckiem i wytłumaczyć mu na czym będzie polegać wizyta.

Zobacz polecane: dentysta Poznań.